Diş Kaplama

Diş Kaplama

Diş kaplama tedavisinde diş kökleri sağlam olan fakat diş yüzeyleri sorunlu olan kişiler için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişlerin törpülenmesi olarak bilinen; daha estetik ve iyi görünen dişlere sahip olmak için yapılan tedaviye ‘Lamine’ veya ‘Yaprak’ tedavisi denir. Tırnak inceliğinde olan lamine porselen kaplamalar törpülenen dişlerin hatta bazen dişlerin törpülenmesine bile gerek kalmadan direk olarak dişlerin üzerine yapıştırılarak uygulanırlar. Genellikle ünlü isimler daha uzun, beyaz ve çıkık ön dişlere sahip olmak için bu işlemi yaptırıyor. Uzun yıllardır kullanılan lamine porselen kaplama yöntemi, kişinin dişini koruduğu için sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Bir çok diş kaplama materyali vardır ve hastaya uygun en iyi materyal seçimini hekim belirler. Kişinin çene ve ağız yapısına en uygun olan ve en iyi şekilde kullanılabilecek ‘Diş Tasarımları’ veya ‘Gülüş Tasarımı’ tasarlanır. Böylece doğal ve sağlıklı bir ağız yapısı söz konusu olabilir. Dişlerin kaplanması için gereken tüm kaplama yöntemleri hastalara uygun olarak anlatılmalıdır.

Lamine kaplama dişler söz konusu olduğunda sağlıklı bir kaplama olur mu diye merak edenlere lamine kaplamalar konusunda karar verecek kişinin hekimler olduğunu hatırlatmak isteriz. Dişleriniz uygun değilse lamine kaplama konusunda ısrarcı davranmamanız son derece önemlidir.

Diş Kaplama Hakkında Bilgiler

Diş kaplama birçok farklı şekilde yapılabilir. Bunlar zirkonyum kaplama, lamine kaplama, metal ve porselen kaplama şeklinde kullanılabilir. Diş kaplama konusunda 7 ila 12 yıl dayanıklı olabilen bu ürünler profesyonel bir biçimde kullanılmaktadır. Diş hekimleri kişinin bütçesine en uygun olan çeşitleri tercih ederek karar verecektir. Bazı bünyelere uygun olmayan diş kaplama yöntemleri, alerjik bünyesi olan kişilerde metal olmayan ürünlerin tercih edilmesi gerekebilir. Kaplama konusunda başarısız sonuçların alınmaması için diş dokusuna ve bireyin ağız yapısına en uygun kaplama materyalin seçilmesi gerekir.

Diş Kaplama Fiyatları

Kullanılan malzemenin kalitesine göre değişen diş kaplama fiyatları farklılık gösteren özellikleriyle dikkat çeker. Diş kaplaması konusunda bilgi almak isteyen birçok kişi hangi malzemelerin kullanılacağı konusunda bilinçsizdir. Bu yüzden hekimin önerdiği çeşitleri dinlerken hangisinin iyi olduğunu bilmeyebilir. Ancak bu ürünler arasına ilk dikkat çeken detay diş kaplama malzemelerin en iyisinin tam porselen ve zirkonyum olmasıdır.

Zirkonyum kaplama dişler uzun süre kullanıldığı için sorunsuz biçimde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ancak diş kaplama konusunda başarılı bir iş yapmak isteyen hekimler, metal destekli porselen ürünleri daha ucuz olduğu için tercih edebilir. Kişisel bütçeniz ve görsel olarak tercih edeceğiniz ürüne göre karar vereceğiniz bu kaplamalarla dişlerinizi daha canlı ve sağlıklı gösterebilirsiniz.