Estetik Dolgu

Estetik Dolgu

Estetik dolgu kompozit dolgu olarak bilinen bir dolgu çeşididir. Profesyonel dolgu yöntemlerinin kullanılması için tercih edilen estetik dolgu teknikleriyle sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. Amalgam dolgu yapılırken dişlere gümüş rengi ya da siyah gibi bir renk etki eder ve dişin dolgu yapılan yüzeyi siyah yada gri görünür. Ancak estetik dolgu beyaz renkte yapıldığı için dişlerde herhangi bir renk görünmez hatta hastanın dişinin kendi renginde bile yapılabilir. Böylece dişlerde dolgunun izleri kötü biçimde görünmez. Estetik dolgu yöntemleri kullanılarak dişlerin doğal biçimde görünmesi mümkün olabilir. Böylece diş sağlığı için uygun olan yöntemler kullanılarak estetik dolgu teknikleri sayesinde dişlerinizde kötü görünen lekelerin oluşması da önlenir. Estetik dolgunun amacı; çürük, kırık veya aşırı madde kaybı sonucu dişlerde oluşan harabiyetlerin doğal diş rengine uygun renkte yapılmasıdır. Eskiden kullanılan dolgu çeşitleri, dişlerin rengiyle uyumsuz olduğu için estetik dolgular başarıyla sonuçlanmıyordu. Ancak günümüzde bu dolgular yerine kullanılan daha da geliştirilmiş yeni kompozit dolgularla kişinin dişlerinin dolgu olduğu belli olmamaktadır. Diş dokusuna uygun renklerde yapılan estetik dolgu yöntemleriyle doğal dişin birebir aynı renginde yapay diş yapılması mümkün olabiliyor.

Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

Estetik dolgular, kırık ve çürük dişlerin onarılmasında, dişlerin boyunu uzatmakta, dişler arasındaki aralıkların kapatılmasında ve diş renk farklılıklarında uygulanır. Uzun yıllar dayanıklı olabilen estetik dolgular, dişlere herhangi bir zarar vermez. Aynı zamanda dişleri aşındırmadan da yapılabilen bu uygulama sayesinde estetik dolgu başarılı biçimde yapılır. Her yaştan hastaya kısa süre içinde uygulanan estetik dolgu uygulaması sayesinde gülüş estetiği adı verilen uygulamanın başarılı sonuçlarını görebilirsiniz.

Estetik Dolgu Fiyatları

Estetik dolgu fiyatları diğer dolgu uygulamalarına göre pahalıdır. Ancak hem sağlık hem de sonuç açısından memnun edici bir durum ortaya çıkacağı için daha fazla tercih edilir. İyi bir çözüm almak istediğinizde her zaman memnun kalacağınız sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kanal tedavisi yapılan dişlerde kullanılan materyallerin de farklı olacağı bu teknikler sayesinde diş çürüklerinin ve renk farklılıklarının tedavi edilmesi daha kolay hale gelecektir.

Estetik Dolgu Diş Etlerine Zarar Verir Mi?

Estetik dolgunun en önemli avantajlarından biri de diş etlerine zararı dokunmamasıdır. Dişlerin estetiğini sağlarken kalıcı bir çözüm de sunan bu dolgu teknikleriyle uzun yıllar sağlıklı olacak dolgular yaptırabilirsiniz. Kendi dişlerinize yaptığınız rutin bakım dışında ekstra bir bakım gerektirmeyen son derece sağlıklı, kullanışlı ve estetik dolgulardır.