İmmediat İmplant Nedir?
Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması demektir. İmmediat implant yapmak için dişte aktif bir enfeksiyon bulunmamalı ve uygulanacağı bölgede yeterince kemik olmalıdır. Diş çekiminin de olabildiğince az travmatik yapılması ve ihtiyaç olursa implantın çevresine kemik grefti (tozu) ilavesi yapılması gerekir.

İmmediant İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?
Normal koşullarda diş çekiminden 1,5 ila 2 ay bekleme süresinden sonra implant yapılır. Ama bazı uygun koşullar olduğunda diş çekimi ile aynı zamanda implantlar yerleştirilebilir. Bu işleme İmmediat implant uygulaması denir. Cerrahi uygulama diğer implant uygulamalarına benzer. Tek farkı tecrübe gerektirmesidir.

İmmediant İmplant Kimlere Yapılır ?
İmmediat implant genellikle ön dişlerde uygulanır. Dişin çekim sırasında sağlam kalması gerekir. Diş çekimi travmatik olduğu durumlarda yapılmaz. Ayrıca akut enfeksiyon ve gürülen bir iltihabın olduğu dişlerde yapılmamalıdır.

İmmediat İmplant Sonrası Neler Yapılmalı ?
İmmediat implant sonrası eğer diş üzerine geçici bir sabit diş konmuşsa hastanın yumuşak besinler yemesi önerilir. Onun haricinde ilaçları düzenli kullanması, buz kompresi uygulaması yeterli olacaktır.

İmmediat İmplantın Avantajları Nelerdir?
İmmediat implantın avantajlarının başında zaman gelir. Bu teknik sayesinde diş çekiminin iyileşme süresi beklenmez. Aynı anda olması hastanın ikinci bir cerrahi işleme bağlı sıkıntısının oluşmasını da önler. Ayrıca çoğu zaman hastaya İmmediat implantın üstüne geçici sabit diş yapıldığı için hasta dişsiz de kalmaz.

Benzer Tedaviler