İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

Diş ekimi (implant) konusunda en temel materyallerden biri olan implantlar, çoğunlukla yurt dışından ithal edildiği için dövize endeksli olarak belirlenmektedir. İmplant fiyatları stoklar bittiğinde ve özel olarak sipariş edildiğinde dövizden etkilenerek belirlenir. Bu da fiyatların yüksek olmasına sebebiyet verir. Döviz kurlarına göre değişen implant fiyatları özellikle çok sayıda diş kaybı olan hastalar için önemlidir. Çünkü bu hastaların diş sağlığı söz konusu olduğunda çok sayıda implant gerekir. Bu da çok fazla masraf anlamına gelir. İmplantın fiyatından ziyade kişiye uygun olup olmadığının anlaşılması gerekir. Bu yüzden kişiye özel olarak yapılan tedavi planlamasına göre uygun olan implantın seçilmesi de implant fiyatları için belirleyicidir. Yerli implant olarak tercih edeceğiniz birçok ürünün de parçaları yine yurt dışından geldiği için implant fiyatları etkilenmektedir.
Hangi marka ve menşeili ürünün seçileceği konusunda  hekiminize güvenerek onu dinlemek gerekir. Implant fiyatlarına %8 oranında KDV dahil edilir ve bu da fiyata etki eden bir orandır.

Ancak iyi baktığınız takdirde implantın size ömür boyu estetik ve sağlıklı sonucu sağlayacağını unutmazsanız fiyatların uzun vadede karlı olduğunu anlayabilirsiniz.

Diş Ekimi (İmplant) Kalıcı Bir Yatırımdır

Diş ekimi (implant), kalıcı bir sağlık yatırımıdır. Tıpkı saç ekimi gibi kişinin gerçek dişine en uygun sonucun ortaya çıkması sağlanır. Doğru sonucun ortaya çıkması için ihtiyaç duyulan bir çok etken vardır. Bu etken sayesinde istediğiniz diş ekimi uzmanının iyi seçilmesi son derece önemlidir. Diş ekimi fiyatları gibi diş ekimi uzmanları da son derece önemli bir belirleyicidir. Başarılı bir uzman varsa implant da başarılı olacaktır. Deneyimsiz ellerde uygulanan ve kalitesiz malzemelerle yapılan implantlar son derece rahatsız edici sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden doğru bir uygulama için hekim+malzeme ve doğru tedavi önemli bir belirleyicidir.

İmplantlar Değişik Fiyatlarla Satılır Mı?

İmplantlar farklı fiyat seçenekleriyle üretilmektedir. Özellikle daha doğrusu malzemenin kalitesine ve ölçüsüne göre fiyat farklılıkları görülmektedir. Implant seçiminde doğru kararların verilmesi için hekimin her hastaya özel çözümler üretmesi gerekiyor. Bu da her implantın her hasta için uygun olmayacağı anlamına geliyor. Yani implant seçimini yaparken kararınızı doktora bırakmanız en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olacaktır. İmplant fiyatları değişken olsa da genelde en kaliteli olan ürünler İsveç ve Almanya’da üretilen ürünler oluyor. Bunların tercih edilmesi söz konusu olduğunda implant satın almak isteyen herkes hekimine güvenerek doğru kararı vermektedir.