Zirkonyum Kaplama Fiyatları

zirkonyum kaplama fiyatlari

Zirkonyum Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Metal destekli sistemlerle karşılaştırıldığında diş üzerine uygulanan prosedürler çok farklı değildir.
Zirkonyum Porselen Kaplamanın Avantajları Estetik olarak değerlendirildiğinde mükemmeli yakalayan bir malzemedir. Ayrıca diğer tam seramik sistemlerle karşılaştırıldığında daha dayanıklıdır.
Biyo uyumluluğu çok iyi doku dostu bir malzemedir ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz.
Metal destekli sistemlerde metalin ısı iletiminden dolayı diş üzerinde meydana gelen hassasiyet ısı iletkenliğinin az olmasından dolayı zirkonyum alt yapılı sistemlerde azaltılmıştır.
Metal alt yapıdan bir diğer farklı nokta ise dişetinin altından yansıyan gri bir renk olmadığı için ve ışık kırılganlığından dolayı daha estetik bir malzemedir.

Zirkonyum Porselen Kaplama Fiyatları Nedir?

Kullanılan malzeme ve laboratuvar kalitesine göre zirkonyum porselen fiyatları değişmektedir.

Zirkonyum fiyatları metal destekli porselen kaplamalara nazaran daha pahalıdır. Çünkü bu model kaplamalar (zirkonyum), son derece önemlidir. Zirkonyum,metal destekli porselenlere nazaran çok daha doğal görünür. Bu doğallık sayesinde ihtiyacınız olan kaplama dişlerin; doğal dişleriniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaplama dişler çoğu insanı rahatsız eder ve yapay görünümleri nedeniyle memnun kalınmayan sonuçlara yol açarlar. Ancak zirkonyum da bu şikayetler minimuma iner.

Zirkonyum kaplamalar son derece önemlidir. Metallere karşı alerjisi olanlar, zirkonyum kaplamalarla dişlerin daha sağlıklı olmasını sağlayabilir. Diş sorunları öncelikle temel ihtiyaçların karşılanması için önemlidir. Yani yemek yemek ve konuşmak için dişlerin varlığı şarttır. Ancak estetik olarak da son derece önemli olan dişlerin kaybı durumunda zirkonyum kullanımı son derece önemlidir.

Belki de yaşamınızın sonuna kadar tercih edeceğiniz dişlerinizle sağlıklı bir ağıza sahip olma şansını elde edebilirsiniz.

Zirkonyum Nasıl Anlaşılır?

Zirkonyum bir çok ürün çeşidinin içinde dişlere en çok yakışandır. Diş sorunun düzeltilmesi için öncelikle doğal diş yapısına en uygun olan diş çeşidi tercih edilir. Bu dişler genelde zirkonyum kaplama olan çeşitlerdir. Zirkonyum fiyatları metal destekli porselenlere göre yüksek olsa da son derece iyi bir seçim olduğu unutulmamalıdır. Özellikle dişlerin iyi görünmesi ve sağlıklı bir ağız yapısının oluşturulması için zirkonyum kaplama dişlerin tercih edilmesini tavsiye ederiz. Bu dişler son derece doğal görünmekle birlikte uzun süre diş sorunu yaşadığınızı hatırlamanız da mümkün olmayacaktır.

Zirkonyum ve Porselen Diş Arasındaki Farklar

  • Diş etlerinde koyu renk oluşturmaz
  • Metal destekli değildir
  • Estetik ve doğladır
  • İçinde metal olmadığı için metala karşı alerjisi olan kişilere en uygun protez seçenekleridir
  • Ağız kokusuna ve metal tadı gibi sorunlara neden olmazlar
  • Uzun yıllar kullanılabilir
  • Diş etlerinde kalıcı iz bırakmaz ve zarar vermezler

 

Diş kaplama (protez) çeşitleri son derece önemlidir. Zirkonyum ve porselen kıyaslanınca genelde hastalara zirkonyum etkisi anlatılmadığı için tercih edilmez. Günümüzde devletin karşıladığı birçok diş tedavisinde metal destekli porselen kaplamaların da tercih edildiği bilinmektedir. Metal destekli porselenler hem kolay bulunabilir hem de ucuz oldukları için devlet tedavilerinde çok sık tercih edilirler.

Kaliteli Zirkonyum Kaplamalar

Kaliteli zirkonyum kaplamalar birçok kişiyi diş sorunundan kurtarmaktadır. Doğal dişler şeklinde görülen bu diş çeşitleri sayesinde sağlıklı bir diş yapısına sahip olabilirsiniz. Dişler konuşmak, yemek yemek ya da estetik açıdan son derece önemli olan bir bölgede yer alır. Bu yüzden doğru seçimleri yapmak istediğinizde zirkonyum kaplama protezleri tercih etmeniz çok uygun olacaktır.